خودرو تشریفات…

تاریخچه اجاره خودرو ( چگونگی آغاز این صنعت ):
اعتقاد بر این است که صنعت اجاره اتومبیل برای اولین بار در سال ۱۹۱۶ در آمریکا شروع به فعالیت کرد . برای اولین بار فردی به نام جو ساندرز تصمیم گرفت که اتومبیل فورد خود را به تاجران و بازرگانان محلی و توریستها اجاره دهد . او یک کیلومتر شمار بر روی ماشین مورد علاقه اش نصب کرد و به ازای هر مایل ( ۱٫۵ کیلومتر ) ۱۰ سنت از کسانی که اتومبیل را اجاره می کردند پول دریافت می کرد .

طولی نکشید که ساندرز متوجه شد که یک ایده کسب وکار پر سودی را عملی کرده است . شرکت کرایه اتومبیل ساندرز در سال ۱۹۲۵ در ۲۱ ایالت به صورت رسمی شروع فعالیت کرد .
رقبای ساندرز متوجه مدل منحصر به فرد اجاره خودرو ساندرز شدند . بنابراین والتر ال جیکوبس شروع به اجاره دادن خودروهای خود کرد و در سال ۱۹۲۳ درآمد جیکوبس به بیش از یک میلیون دلار در سال رسید . در نتیجه به عنوان رقیب اصلی ساندرز شناخته شد .

جنگ جهانی دوم و تاثیر آن بر صنعت اجاره خودرو:
با آغاز جنگ جهانی دوم و با توسعه سیستم ریلی کشور ، تقاضای اجاره اتومبیل در آمریکا با رشد قابل توجهی مواجه شد . شرکت توسعه راه آهن با شرکت های اجاره خودرو همکاری کردند و در ایستگاه های راه آهن غرفه هایی را به اجاره خودرو اختصاص دادند .
بعد از جنگ جهانی دوم صنعت اجاره خودرو به رشد خود ادامه داد . با رشد خطوط هوایی نیاز به اجاره خودرو نیز بیشتر شد .به همین دلیل شرکت های کرایه اتومبیل در فرودگاه ها نیز محلهایی را برای اجاره خودرو در نظر گرفتند .

در سال ۱۹۴۶ آقای وارن آیویس سیستم اجاره خودروی خود را با ۳ اتومبیل آغاز کرد . بر خلاف سایر شرکت ها که فقط بر روی اجاره خودرو در مراکز شهر متمرکز بودند آیویس تمام تلاش خود را برای ایجاد خدمات اجاره خودرو در فرودگاه ها معطوف کرد . آیویس برای رشد کسب و کار خود با خطوط هوایی نیز شروع به مذاکره کرد .
نهایتا در سال ۱۹۷۴ ، ۲۴ شرکت اجاره خودرو با هم متحد شده و سیستم ملی اجاره اتومبیل را در سنت لوئیس میسوری به وجود آوردند .