خودرو تشریفات

نقطه عطف پورشه

یک میلیونمین پورشه ۹۱۱، خط تولید را ترک کرد
امروز در زوفن هاوزن، شماره یک میلیونمین پورشه ۹۱۱، یک ماشینِ اسپرت مانند، مناسب رانندگی روزمره و نماد اصلی برند پورشه، خط تولید را ترک کرد؛ یک «کاررا-اِس» با رنگ ویژه سبز ایرلندی، به همراه ویژگی‌های منحصر به فرد متعددی که دنباله رو مدل ۹۱۱ اصلی در سال ۱۹۶۳ است.

این خودروی دو درب همچنان هم مهم‌ترین مدل استراتژیک در محدوده تولید بوده و سهم بزرگی در حفظ موقعیت پورشه به عنوان یکی از سودآورترین تولیدکنندگان ماشین در جهان دارد.

دکتر ولفگانگ پورشه (Wolfgang Porsche)، رئیس هیئت نظارت شرکت پورشه، از روز اول بخشی از برنامه توسعه ۹۱۱ بوده است: «۵۴ سال پیش بود که توانستم برای اولین بار در جاده گراس‌لاکنر همراه با پدرم رانندگی کنم. حس رانندگی با ۹۱۱ همانقدر لذت بخش است که در آن زمان بود.»

به همین دلیل تاکید داریم که هنوز که هنوز است ارزش‌های اصلی برند ما در ۹۱۱، جلوی چشم‌هایمان قرار دارند؛ درست همانطور که در اولین پورشه ۳۵۶/۱ سال ۱۹۴۸ بودند.

شماره یک میلیون ۹۱۱، هنوز در اختیار پورشه است

پورشه ۹۱۱، یک دسته‌بندی جدید ایجاد کرده و در صدر بهترین خودروهای ورزشی قرار دارد. فقط در سال ۲۰۱۶، ۳۲٫۳۶۵ خودرو در سراسر جهان تحویل داده شد. با این وجود، انحصار خود را در طول یک دهه گذشته حفظ کرده و تبدیل به آروزهای خیلی‌ها شده است.

کیفیت ۹۱۱ افسانه‌ای است. بیش از ۷۰ درصد از تمام ۹۱۱هایی که تاکنون ساخته شده‌اند هنوز هم قابلیت رانندگی دارند. علاوه بر این، نام ۹۱۱ را دائما می‌توان در صدر رتبه‌بندی‌های کیفیت مثل “مطالعه کیفیت اولیه” از موسسه تحقیقات بازار ایالات متحده مشاهده کرد.

شهرت اسطوره‌‌ای ۹۱۱، مرهون موفقیت‌های بی‌شمارش در موتوراسپرت است. این خودرو هم برای جاده و هم برای شهر طراحی شده است و هیچ خودروی اسپرت دیگری از این نظر به پای موفقیت ۹۱۱ نمی‌رسد.

برد بیش از نیمی از ۳۰٫۰۰۰ مسابقه ریس که ۹۱۱ در آنها شرکت کرده است، به اعتبار این ماشین نمادین افزوده است. این رکورد، بر تن علاقه‌مندان به موتوراسپرت خصوصی در سراسر جهان لرزه می‌اندازد.

تمام ۹۱۱ها در سایت تولید زوفن ‌هاوزن تولید می‌شوند

پورشه هرگز از مفهوم پایه‌ای ۹۱۱ اصلی منحرف نشده است. الیور بلوم (Oliver Blume)، رئیس هیئت اجرایی پورشه می‌گوید: «اما ما در صدد پیشرفت فن‌آوری ۹۱۱، تکمیل و کامل کردن این ماشین ورزشی هستیم، به همین دلیل است که یک خودروی مدرن و نوآورانه است. ما همچنین توانستیم خط تولید این مدل را از طریق مشتقات با موفقیت گسترش دهیم.»

یکی از عوامل مهم در این موفقیت، سایت تولیدی در مقر اصلی زوفن هاوزن است که تمام ۹۱۱ها در آنجا تولید می‌شوند. امروزه به لطف یک رویکرد تولید به پیشرفته، تمام اتومبیل‌های دو درب ۹۱۱، ۷۱۸ باکسر و ۷۱۸ کیمن و مشتقات متنوع آنها در یک خط مونتاژ تولید می‌شوند.

کارکنان مونتاژ، در حداکثر ۲۰۰ وظیفه مختلف متخصص هستند و با علاقه و دانش خود آنها اطمینان حاصل می‌کنند که تک به تک محصولات پورشه با کیفیتی که از این برند انتظار می‌رود تحویل داده شود.

ایوه هاک (Uwe Hück)، رئیس شورای کار گروه پورشه، می‌گوید: «موفقیت ۹۱۱، بدون کارکنان منحصر به فرد پورشه غیر قابل تصور است. شماره یک میلیون ۹۱۱ تولید شده و مهم‌ترین نکته آن اینست که همکاران ما آن را هم با همان وفاداری و از خودگذشتگی خودروی اولیه ساخته‌اند.»

ساخت میشن-ای در سایت زوفن هاوزن، یک دورۀ جدید در پورشه آغاز شد. و پر واضح است که اگر به دنبال موفقیت باشیم، به کارکنان بسیار متخصص و با انگیزه خود نیاز خواهیم داشت. آنها اطمینان حاصل می‌کنند که میشن-ای یک تجربه احساسی است، درست همانطور که ۹۱۱ بوده است و همیشه خواهد بود.

شماره یک میلیون ۹۱۱ هنوز در اختیار پورشه است. و قبل از اینکه بخواهد مجموعه موزه پورشه را مزین کند، تور جهانی خود را در یک سفر جاده‌ای از هایلند اسکاتلند و اطراف نوربرگرینگ شروع کرده، سپس به ایالات متحده آمریکا، چین و فراتر از آن می‌رود.
مجموعه اجاره خودرو سورنا سیر یکی از لوکس ترین مراکز اجاره ماشین در تهران دارای لوکس ترین خودرو ها برای علاقه مندان به اجاره ماشین می باشد.