تشریفات خودرو…

راهنمایی برای رانندگی در برف:
رانندگی در برف نیاز به آماده سازی و یادگیری تعدادی از مهارت ها دارد. تعدادی از این راهنمایی ها را برای شما گرده هم آورده ایم تا با خیال راحت در شرایط زمستانی اقدام به اجاره خودرو کرده و رانندگی کنید.

فقط زمانی که ضروری است، رانندگی کنید>
آیا شرایط آب و هوایی شدید در زمستان پیش بینی شده است؟ اگر چنین است، ممکن است ایده خوبی باشد که سفر خود را به تعویق بیاندازید. اگر تجربه کمی در رانندگی در شرایط شدید داشته باشید، احتمال ایجاد آسیب به ماشین شما بیشتر است.

چک لیست برای خرابی های خودرو شما:
به طور کلی، ما همچنین می توانیم فرض کنیم که در حین رانندگی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما قبل از اینکه به جاده برسید، مهم است خودروی خود را برای آن آماده کنید. اگر ماشین شما خراب شود، چه وسایلی را باید با خود همراه داشته باشید!

علاوه بر غذا، نوشابه ها و لباس های گرم، عاقلانه است که موارد زیر را در ماشین خود داشته باشید:
گواهینامه رانندگی
کارت سبز (بیمه)
اسناد اتومبیل
مثلث هشدار نارنجی
جلیقه های ایمنی
جعبه کمکهای اولیه
سیستم جهت یابی GPS
کپسول آتش نشانی
پتو
چراغ قوه
ضد یخ
تلفن همراه
بیل
یخ روب

استفاده از روشنایی مناسب:
در هوای برفی به هنگام رانندگی در شب، نور کم توصیه می شود. این دید شما از جاده را بهبود می بخشد و همچنین رانندگان دیگر نیز به وضوح قابل مشاهده خواهند بود. اگر دید شما محدود و کمتر از ۵۰ متر است، شما مجاز به روشن کردن چراغ مه شکن پشتی خود هستید.

در شرایط مرطوب و زمستانی، به ترمزهای طولانی تر نیاز خواهید داشت. آیا به یاد دارید که فاصله مناسب چیست؟
قاعده شست دست تقریبا ۲۰ ثانیه از ماشین در مقابل شما است. اگر فاصله مناسب با ماشین جلوتر از خود دارید، در اینصورت شما زمان کافی برای واکنش و جلوگیری از برخورد دارید.

برای فهمیدن اینکه آیا به اندازه کافی از خودروی جلویی فاصله دارید، این را امتحان کنید: وقتی یک جسم در مسیر جاده جلوی شما قرار دارد شروع به شمارش کنید تا زمانی که به آن شیء برسید. اگر تعداد شمارش کمتر از ۲۰ باشد، باید فاصله خود را افزایش دهید.

اگر خودروی شما شروع به لغزیدن کند چه کاری باید انجام دهید؟

قبل از رفتن به جاده، همیشه یک ایده خوب است که ابتدا لغزندگی جاده را آزمایش کنید. چطور؟ هنگامی که هیچ کس در پشت شما رانندگی نمی کند، روی یک جاده گسترده بزرگ پای خود را روی ترمز قرار دهید. اما وقتی ماشین شروع به لغزش می کند چه کار باید بکنید؟ پدال گاز را آزاد کنید و به ترمز ضربه نزنید. با استفاده از ترمز شما در آن لحظه، لغزش را تشدید می کند.