تشریفات خودرو…

آغاز تاریخچه اجاره خودرو:
صنعت اجاره خودرو در آمریکا به سال ۱۹۱۶ بر می گردد، زمانیکه یک فرد نبراسکایی به نام جو ساندرز تصمیم به کرایه دادن خودروی فورد مدل T خود به تاجران بازدید کننده و افراد محلی گرفت. این فرد کارآفرین یک مایل سنج بر روی چرخ جلوی خودروی خود نصب کرد و از افراد ۱۰ سنت بابت هر مایل برای پوشش دادن هزینه های استهلاک خودروی خود دریافت می کرد.

مدت زمان زیادی طول نکشید که سندرز متوجه شود که پا به یک تجارت پر سود پا گذاشته است. تا سال ۱۹۲۵، کمپانی کرایه خودوری سندرز در ۲۱ ایالت گسترش یافته بود.
در این مقطع او شروع به ایجاد تنوع در گزینه ها و خدمات ارائه شده توسط شرکت خود کرد. آگهی های قدیمی کرایسلر از دهه ۱۹۲۰ می گویند که ناوگان سندرز، شامل تقریبا ۱ میلیون دلار از وسایل نقلیه کرایسلر بوده است.

رقابت برای شرکت اجاره خودرو:
رقبا به سرعت بر مدل منحصر به فرد اجاره خودرو سندرز دست یافتند و مدتها بعد والتر جاکوبز شروع به خرید تعدادی مدل فورد کرد. تا سال ۱۹۲۳، کسب و کار جیکوبز در فروش سالانه بیش از یک میلیون دلار درآمد داشت و باعث شد او رقیب سندرز شود.

هر دو Saunders و Jacobs کارخانه های اجاره خودرو مستقل خود را با فروتنی ساختند، اما فقط یک نفر در بالای آن قرار می گیرد. در اواسط دهه ۱۹۲۰، جاکوبز به واسطه آشنایی با آقای جان هرتز، مالکیت شرکت زرد Cab Manufacturing در شیکاگو را به دست آورد.

هرتز در نهایت شرکت اجاره خودرو جاکوبز را خرید و اینگونه تولد آنچه که اکنون یکی از بزرگترین شرکتهای اجاره خودرو در این کشور است به وقوع پیوست.
بعد از آن، جنرال موتورز از شركت زنجیره كابلی زرد هرتز خریداری كرد و بخش اجاره ماشین را “Hertz Driv-Ur-Self System” نامگذاری كرد.

جنگ جهانی دوم همراه با گسترش سیستم راه آهن کشور، باعث تسهیل رشد تقاضای اجاره اتومبیل در سراسر ایالات متحده شد. Rail Extensions، Inc.، با آژانس های کرایه ای کار کرده است و فضای اجاره خودرو در ایستگاه های راه آهن را می شناخت. آنها حتی خدمات تلگراف را برای مشتریان راه آهن ارائه دادند تا بتوانند اتومبیل را در یک ایستگاه رزرو کرده و در مقصد دیگری آنها را انتخاب کنند